Akademia Zdrowego Przedszkolaka - Zboża zjadamy energię z nich mamy

Nasze przedszkole przystąpiło w roku szk. 2013/2014 do Akademii Zdrowego Przedszkolaka o zasięgu ogólnopolskim i bierze udział w warsztatach z cyklu Piramida Żywienia Przedszkolaka pod hasłem: „Zboża zjadamy, energię z nich mamy”. Opracowaniem merytorycznym treści zajęła się dr inż. Anna Harton z Katedry Dietetyki SGGW w Warszawie.

W czasie tych warsztatów zajmiemy się 2 piętrami Piramidy:  tym najważniejszym, które jest podstawą żywienia, czyli ZBOŻAMI, KASZAMI, RYŻEM, MAKARONEM oraz piętrem, które stanowi uzupełnienie tych produktów oraz wzbogaca ich wartości odżywcze, a zawiera - NASIONA STRĄCZKOWE, ORZECHY I TŁUSZCZE.

Dzieci wezmą udział w zajęciach prowadzonych w oparciu o scenariusze, zawierające: bajki, zabawy, kolorowanki, historyjki obrazkowe itp. Będziemy mieć również propozycję spotkania dla rodziców z naszym przedszkolnym dietetykiem.

Więcej informacji o działaniach podejmowanych przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka na stronie internetowej www.zdrowyprzedszkolak.pl

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to projekt społeczno-edukacyjny, organizowany przez firmę Lionfitness, w ramach którego realizowane są cykle akcji prozdrowotnych.