Lekcja zdrowego odżywiania - porady dietetyka

Dnia 27.11.2012r. w grupie „Jabłuszka” prowadziłam z dziećmi pogadankę , dotyczącą zdrowego odżywiania. Spotkanie to rozpoczęło cykl zajęć z przedszkolakami, poświęconych temu zagadnieniu. Celem pogadanek jest uświadomienie małym dzieciom, że zdrowe odżywianie wpływa na rozwój młodego, kształtującego się dopiero organizmu. Jednym słowem, od tego co teraz nasz maluch będzie jadł, zależy jego zdrowe życie w przyszłości.

Niestety w jadłospisach domowych kuchni zbyt często goszczą frytki, pizze, zapiekanki, a przede wszystkim to, co dzieci tak uwielbiają – słodycze.

Nie nagradzajmy dzieci cukierkiem, albo batonem. Nagrodźmy je jabłkiem albo winogronem. Świadomość zdrowego odżywiania to świadomość tego, co jemy, a właściwie jaki jest skład żywności. Często kupujemy naszemu maluchowi sok marchwiowy, w którym marchwi tak naprawdę nie ma. Niejednokrotnie robimy to dla własnej wygody.

Zachęcam Państwa do systematycznego odwiedzania strony internetowej przedszkola, gdzie raz w miesiącu będę służyła radą, jak ominąć szereg pułapek zastawianych przez producentów żywności.

Bardzo proszę o zadawanie pytań osobiście lub wrzucanie karteczek z pytaniami do skrzynki na uwagi i wnioski, zamieszczonej na dole w przedszkolu.

Z poważaniem Małgorzata Sobottka