XI Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa na Hali MOSiR-u, zorganizowana przez nasze przedszkole

W dniu 24.10.2019 w hali sportowej MOSIR-u, odbyła się XI Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa, zorganizowana przez Przedszkole „Bajka” pod hasłem - „Sport to zdrowie - potyczki 6 latków”. Przed rozpoczęciem olimpiady pokaz swych umiejętności zaprezentował Giżycki Klub Aikido.

W sportowych zmaganiach wzięły udział 6-latki z siedmiu giżyckich placówek. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach:

–        „Koszykarze”

–        „Sadzenie marchewki”

–        „Bieg z piłką na łyżce”

–        „Kangury”

–        „Traf do celu”

–        „Zwinne palce”

–        „Kulawy lis”

–        „Skok w dal”

Dzieci  bardzo się zaangażowały w „olimpijskie konkurencje”, wykazując się przy tym szybkością, sprytem i pomysłowością.

Było mnóstwo zabawy, ale także i sportowego współzawodnictwa i „ducha walki”.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zdobytych punktów wyłoniono następujących zwycięzców:

• I miejsce - Przedszkole Niepubliczne „Promyk”
  • II miejsce - Przedszkole „Bajka”
  • III miejsce - pozostali uczestnicy

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i medale oraz słodycze.

Olimpiadę przygotowały i przeprowadziły nauczycielki z Przedszkola „Bajka” - Iwona Zarzycka i Mirosława Górka.